Lipiec 2016 – Nasze Domowe Montessori

Lipiec to taki moment, kiedy zaczynamy już trochę żyć wakacjami, które u nas wypadają koniec lipca, początek sierpnia. W tym roku termin jest podyktowany głównie chęcią wyjechania z Krakowa na czas Światowych Dni Młodzieży. Jedziemy w okolice Opola, więc bardzo liczę, na to że uda nam się odwiedzić JuraPark w Krasiejowie. Na informację trafiłam przypadkiem dzięki ed-Montessori, która się pochwaliła zdjęciami na Facebook-u. Będzie więc to zapewne element naszej sierpniowej półki. Mamy też w planach odwiedzenie ZOO w Opolu. Rozpisałam się trochę o planach, a tymczasem nasze montessoriańskie półki w lipcu prezentują się następująco:

Umiejętności praktyczne

Plan na ten dział był trochę inny – miały na naszą półkę zawitać serwety do składania, nawet kupiłam już materiał. Niestety nie wyrobiłam się ich przygotowaniem, dlatego wyciągnęłam pudełko z śrubami, sprawiając tym dziecku ogromną radość. Śruby są rozkładane, służą do naprawy kuchenki lub wykorzystywane są do podnoszenia przez dźwig.

Śruby
Śruby
Nauki przyrodnicze

Wykorzystując sezon na owoce, ponownie wróciłam do przygotowania zestawu różnorakich owoców i dopasowywaniu ich do kart. Owoce zniknęły szybciej niż udało mi się zrobić zdjęcia z dopasowywania ;).

Owoce i karty
Owoce i karty
Sztuka

Postanowiłam wykorzystać zestaw stempli, który kupiłam jakiś czas temu i połączyć go z nauką czytania. Jakież było zdziwienie Tuśka, że można stemplami napisać „mama”. Zabawę mieliśmy fajną i kilka kartek zapełniło się naszą twórczością.

Stemple
Stemple
Edukacja językowa

Tu w całości twór mojego męża, który jest z niego bardzo dumny. Przede wszystkim sam skonstruował wędkę i to z kołowrotkiem!. Ja tylko podsunęłam pomysł, że rybki mogłyby być z sylabami, zainspirowana wpisem na blogu Skacząc w kałużach. Mąż siedział potem i pracowicie wycinał rybki i przyklejał podkładki, żeby była możliwość ich łowienia. Szablon rybek do samodzielnego zrobienia sylab możecie pobrać, po zapisaniu się na newsletter.

Sylabowe rybki
Sylabowe rybki
Matematyka

Lato w pełni, a to co z latem mi się kojarzy na pierwszym miejscu to lody, stąd też pomysł na zrobienie takiej pomocy matematycznej, która pozwala na tworzenie lodów z różną ilością gałek.

Matematyczne lody
Matematyczne lody
Sensoryka

Tu nie miałam pomysłu, co przygotować na ten tydzień, więc ostatecznie stanęło na wyciągnięciu z głębin szafy klocków sensorycznych. Więcej na ich temat pisałam tutaj. Jak widać na zdjęciu, przyklejanie nasion na kleju na gorąco, nie jest zbyt trwałe.

Klocki sensoryczne
Klocki sensoryczne

logo-stopka


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *