Mądre książki z serii Mądra Mysz

Seria Mądra Mysz pojawiła się w naszym domu, dosyć wcześnie bo gdy Tusiek miał około dwóch lat. Teraz półtora roku później jest to seria, po którą nadal chętnie sięga. Główna zaleta tych książek, to fakt, że opisują rzeczywiste rzeczy. Nie są to bajki, tylko historie prawdziwych ludzi i opisy realnych przedmiotów. W tym wieku, jest to istotne ponieważ dziecko odbiera świat poprzez rzeczy, które może doświadczyć swoimi zmysłami. Ciekawie tę kwestię wyjaśnia Nebule.

Część książek z tej serii, jest dostępne w sklepie.

Różne tematy

W serii raczej każdy znajdzie coś dla siebie, chociażby dlatego, że do tej pory (z tego co mi wiadomo) pojawiło się 79 części. Ponadto możemy tu wyodrębnić kilka tematów:

1) Mam przyjaciela/ przyjaciółkę

Te książki skupiają się na różnych zawodach, świetnie sprawdzają się przy kolejnych fazach zainteresowania dziecka. Znajdziemy tu zarówno te zawody bardzo popularne, jak strażak, lekarz, weterynarz, jaki i bardziej egzotyczne, typu: kierowca formuły 1 czy kosmonauta. Ten ostatni u nas na topie, jako że przeżywamy właśnie fazę zainteresowania wszystkim, co kosmiczne.

Mądra Mysz - Mam przyjaciela/ przyjaciółkę
Mam przyjaciela/ przyjaciółkę
2) Maszyny i pojazdy

Czy wiecie, co to jest w wóz asenizacyjny albo rozściełacz mas bitumicznych? Jeżeli nie, to zapraszam do czytania;). Obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu.

Mądra Mysz - Maszyny i pojazdy
Maszyny i pojazdy
3) Zuzia

Przygody małej dziewczynki, która zwiedza różne miejsca, przeżywa różne codzienne sytuacje. Dzięki tym częścią można przygotować dziecko do wizyty u dentysty, fryzjera czy lekarza. Na początku myślałam, że mu syn nie będzie zainteresowany przygodami dziewczynki, z racji, że nie będzie się z nią utożsamiał, a jednak moje dziecko jest bardziej gender niż ja i sam domaga się kolejnych części o Zuzi.

Mądra Mysz - Zuzia i jej przygody
Zuzia i jej przygody
4) Maks

Podobnie, jak w przypadku Zuzi to kilka historyjek z życia wziętych. Historie urozmaicone postacią brata Feliksa i przyjaciółki Pauliny. Nam się podobała cześć o spotkaniu z nieznajomym. Jest to fajny punkt wyjścia do ważnych rozmów odnośnie zachowania w różnych życiowych sytuacjach.

Mądra Mysz - Przygody Maksa
Przygody Maksa
5) Dawniej i dziś oraz dwie nowe części o pojazdach

Dawniej i dziś są urozmaicone fajnymi rozkładówkami, które pomagają porównać obecne rzeczy, z tymi z przeszłości. Na zdjęciu widzicie też dwie najnowsze części skupione tylko na pojazdach.

Mądra Mysz - Dawniej i dziś oraz nowości
Dawniej i dziś oraz nowości

A to już zdjęcie z naszym stosem. Nie są to wszystkie części, brakuje nam jeszcze 11 historyjek z Zuzią. Serię bardzo polecam dla tych, którzy szukają wiedzy na konkretny temat lub sytuację życiową.

Mądra Mysz - Stosik książek
Stosik


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jeden komentarz

  1. Mieliśmy z tej serii „Zuzia i nowy dzidziuś” i faktycznie – bardzo fajna książeczka. Pomagała nam przygotować starszego na pojawienie się młodszego 🙂

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *