O nas

Domowe Montessori rozpoczęło działalność w grudniu 2013 roku. Na jego stronach staramy się zebrać inspiracje i pomysły, które mają służyć rozwojowi, edukacji i zabawie dzieci. Staramy się stworzyć miejsce dla rodziców, którzy pragną w kreatywny i rozwojowy sposób spędzać czas ze swoim dzieckiem, poszukują inspiracji i informacji odnośnie pedagogiki Marii Montessori i mimo braku profesjonalnej wiedzy, chcieliby wiedzieć jak ją stosować w życiu codziennym.

Naszym celem jest przygotowanie wpisów, które pozwolą zaoszczędzić czas, ponieważ zbieramy w jednym miejscu wiedzę rozproszoną po całej sieci. Chcemy również pokazać, że istnieją tańsze rozwiązania dla bardzo drogich pomocy edukacyjnych. To właśnie było przyczyną powstania tego bloga, ponieważ sami szukaliśmy wiedzy i stawaliśmy (i nadal stajemy) przed wyborem odpowiednich „zabawek” dla naszych dzieci. Pierwotnie blog miał być sposobem na uporządkowanie zebranej przez nas wiedzy, z czasem zaczęliśmy tworzyć wpisy, które miały się przydać również innym.

Blog ewoluuje, ponieważ nasza wiedza też jest większa. Staramy się układać to w pewną logiczną całość. Z jednej strony chcemy więc poruszyć zagadnienia teoretyczne, które znajdziecie w dziale Vademecum, z drugiej strony staramy pokazać Wam, jak to funkcjonuje u nas na co dzień – Nasze Domowe Montessori.  Pozostałe wpisy staramy się dzielić na takie, które odzwierciedlają pedagogikę Montessori – Materiały, i na takie które są tylko nią inspirowane lub nie mają z nią wiele wspólnego, ale nadal są to rzeczy przydatne w edukacji i rozwoju dzieci – Inspiracje.

Będzie nam miło gościć Was tu częściej. Staramy się, aby wpisy powstawały regularnie, ale jeżeli chcecie mieć rękę na pulsie zapraszam do zapisania się na newsletter. Zapraszamy również na nasz fanpage, gdzie nie tylko dzielimy się nowymi wpisami, ale także ciekawostkami wyszperanymi w sieci. Nasz pinterest to kopalnia pomysłów i inspiracji, to nasza baza do wpisów, choć ze względu na ilość materiałów niemożliwa do zaprezentowania w całości na blogu.

Zapisz