Prezenty DIY

Nasza kolejna aktywność w ramach kalendarza adwentowego, to wspólne wykonanie prezentów. Prezenty te w zamyśle mają być przygotowane przez Tuśka dla dziadków i dla nas. Niestety z powodu bólu gardła, duża cześć roboty spadła na nas, chociaż dziecko starało się uczestniczyć, malując różne elementy, czy naklejając ozdoby.

We wpisie przygotowaliśmy zestawienie inspiracji na wykonanie: ramki na zdjęcia, świecznika, magnesów na lodówkę, zakładki do książki oraz prostych gier. Myślę, ze pozwolą one natchnąć także innych do ręcznego wykonania prezentów i wspólnego spędzania czasu.

My zdecydowaliśmy się na wykonanie ramki na zdjęcia z patyczków, z magnesami z tyłu, tak aby mogła wisieć na lodówce; gry kółko i krzyżyk z koralików i kryształków, zakładki do książki w oparciu o gotową bazę oraz aniołka z modeliny. Ozdoby świąteczne także mogą być fajnym prezentem, ale na ich temat powstanie prawdopodobnie odrębny wpis.

Nasze prezenty DIY wykonane wspólnie z dzieckiem
Nasze prezenty DIY wykonane wspólnie z dzieckiem
Ramki na zdjęcia
Magnesy na lodówkę

Folie magnetyczną oraz gotowe samoprzylepne magnesy znajdziecie w naszym sklepie.

Świecznik
Zakładka do książki
Gry i układanki

Więcej inspiracji znajdziecie na naszym Pintereście, chociaż akurat na tej tablicy panuje trochę bałaganu, bo w trakcie pisanie zmieniała się trochę koncepcja.

Photo by Miroslava on Unsplash


Lista wpisów w ramach akcji “Pomóc dziecku żyć w realu”:

Jeden komentarz

  1. Dziękuję za tyle wspaniałych pomysłów. Święta coraz bliżej, więc wypadałoby w końcu zająć się prezentami. 😉 Co prawda część upominków już mam, np. zamówiłam niedawno poduszkę dla dziecka z https://mulinek.pl/poduszki.html Myślę jednak, że warto również podarować coś wykonanego własnoręcznie, więc z chęcią zrobię coś z Twoich propozycji.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *