Świąteczne kartki DIY

Pierwsze zadanie w naszym kalendarzu adwentowym to zrobienie świątecznych kartek dla naszej rodziny. Zaczynamy robienie kartek wcześniej, ponieważ wszystkie bardziej czasochłonne zadania adwentowe mamy zaplanowane na weekendy. Działania te realizujemy także w ramach naszej akcji „Pomóż dziecku żyć w realu”. A spędzenie niedzielnego przedpołudnia na wspólnym cięciu i klejeniu stanowi przykład takiego działania.

Poszukiwanie inspiracji zakończyło się oczywiście stworzeniem obszernej tablicy na Pintereście i niniejszym wpisem z wybranymi pomysłami.

Dwa lata temu stworzyliśmy kartki, do których zainspirowało nas Kreatywnie w domu, które nie jeden raz pojawi się w naszym zestawieniu, ponieważ są prawdziwą kopalnią cudownych pomysłów. Jak widać, więcej w nich naszej pracy niż dziecka, ale teraz postanowiłam, że ponieważ lepiej ogarnia nożyczki i klej, to będzie bardziej jego twórczość.

Nasze kartki świąteczne z 2017 roku
Nasze kartki świąteczne z 2017 roku

Zastanawiałam się jak pogrupować pomysły na kartki i w końcu stanęło na tym, żeby był to podział na kartki ze względu na wizerunek: choinki, bombki i inne pomysły oraz kilka linków do blogów, gdzie w jednym wpisie znajdziecie pomysły na kartki wykonywane odmiennymi technikami.

Kartki świąteczne z wizerunkiem choinki
Kartki świąteczne z wizerunkiem bombek
Karki świąteczne pozostałe
Zbiorcze pomysły
Nasze tegoroczne prace
Kartki świąteczne z 2019 roku
Kartki świąteczne z 2019 roku
  • Choinka z filcu, z naszytymi cekinami, które samodzielnie naszywał Tusiek, całkiem zgrabnie mu to poszło, a to z racji praktyki w przedszkolu :), na dole przykleiliśmy prezenty;
  • Dwuwarstwowa choinka, z papieru samoprzylepnego stworzona wspólnymi siłami, czyli ja z mężem wycinaliśmy poszczególne elementy, dzieć tylko naklejał;
  • Samodzielna praca Tuśka, który po obejrzeniu filmu Findus jest zafascynowany zorzą polarną, którą postanowił przedstawić za pomocą papieru holograficznego, a na choinkę użył elementu, na którym ćwiczył szycie;
  • Kolejna dwuwarstwowa kartka tym razem z bombkami wykonanymi z samoprzylepnego papieru i z holograficznego;
  • Moja praca, która polegała na przylepieniu mnóstwa małych pomponów;
  • Dziecko tak się rozkręciło, że machnęło jedną kartkę, oczywiście z zorzą i ze skrawkami papieru, które powstały w trakcie prac.

Lista wpisów w ramach akcji „Pomóc dziecku żyć w realu”:

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *