Świąteczne ozdoby z drewna

Pomysłów na ozdoby świąteczne jest bez liku, dlatego w tym wpisie chciałam skupić się tylko na pewnym wycinku i przedstawić kilka pomysłów na ozdoby z drewna lub sklejki drewnianej.

Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem, bo ma swoje naturalne cechy, jak faktura czy rysunek słojów, który czasami wystarcza lekko podkreślić, żeby stworzyć oryginalną ozdobę na choinkę lub stół.

Mój racjonalny umysł zawsze dopomina się o ułożenie inspiracji w jakieś kategorie ;). Tym razem będzie to podział ze względu na użyte materiały: gotowe bazy do ozdób, patyczki kreatywne, plastry drewna, klamerki i koraliki.

Ozdoby z drewna z gotowych elementów

To są najprostsze do wykonania ozdoby, bo wystarczy je pomalować. W sklepach można znaleźć wycięte gotowe elementy, które kojarzą się ze świętami. Są to elementy zarówno z litego drewna, jak i ze sklejki drewnianej np. choinki, gwiazdki czy bombki lub dzwonki i aniołki.

Oto kilka przykładów, jak można metodą decoupage odmienić proste kształty i nadać im nowe szlify.

Patyczki kreatywne

Dodając do patyczków kilka elementów: guzików, drucików kreatywnych, pomponików itp. możemy szybko stworzyć takie ozdoby, jak:

Plastry drewna

Plastry drewna to praktycznie gotowa ozdoba, wystarczy do nich dodać sznureczek i same w sobie będą stanowić rodzaj bombki. Ale można także je malować i dodawać inne elementy:

Klamerki i spinacze

Klamerek nie trzeba nikomu przedstawiać, ale można zrobić ozdoby ze staroświeckiego spinacza, który wyglądem przypomina laleczkę, oto kilka pomysłów na jedne i drugie:

Drewniane koraliki

Na drewnianiane koraliki nie znalazłam zbyt wielu pomysłów, ale tak nam się spodobał koralikowy bałwanek, że na pewno zawiśnie na naszej choince.

Świąteczne ozdoby z drewna
Świąteczne ozdoby z drewna

Więcej inspiracji szukajcie na tablicy.

Photo by Angelina Jollivet on Unsplash

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *