Poszerzamy słownik malucha – „Pierwsze słowa” wydawnictwa Egmont

Nawet jeśli rodzice starają się dziecku stworzyć przestrzeń maksymalnie bliską założeniom pedagogiki Montessori, to dziecięca chęć poznawania świata może się okazać tak wielka, że rodzicom ciężko za nią nadążyć. Wtedy trzeba sięgnąć po materiały inne niż Montessori, absorbujące uwagę książeczki, zabawki. A wybór jest ogromny i przez to tak trudny…

Seria "Pierwsze słowa" od wydawnictwa Egmont
Seria „Pierwsze słowa” od wydawnictwa Egmont

Wśród książeczek dla najmłodszych dzieci ciekawą pozycją jest seria Egmont zatytułowana „Akademia mądrego dziecka – pierwsze słowa”. Ilustracje Nathalie Choux są oczywiście daleko idącym uproszczeniem – nie znajdziemy tu wiernych fotografii, a raczej estetyczne rysunki zwierząt i przedmiotów w ujęciu symbolicznym. W czasie oglądania książki można stosować zasady lekcji trójstopniowej: prezentacja (rodzic wskazuje i nazywa), rozpoznawanie (rodzic prosi: pokaż, gdzie jest?), przywołanie z pamięci (rodzic pyta: co to jest? a dziecko odpowiada).

Rysunki są podpisane czcionką typu „elementarzowa”, więc książeczki można też wykorzystać do nauki czytania, gdy dziecko będzie starsze. Tym co zwraca uwagę w tej serii, jest swego rodzaju „interaktywność” książek – mają one elementy, które można poruszać, wyciągać. Z doświadczenia wiem, że sprawia to dzieciom mnóstwo radości. Książki są wykonane z grubego kartonu, więc nawet mało sprawne rączki nie uszkodzą ruchomych elementów. Seria ta to świetna okazja do zabawy z dzieckiem i przyzwyczajania go do wspólnego czytania. Maluchy z chęcią będą pokazywać poszczególne elementy na obrazkach i odpowiadać na pytania przyzwyczajając się przy tym do tego, jak traktować książkę i jak z niej korzystać. Atrakcyjna seria wydawnicza, która pomoże nam rozszerzyć słownik małego dziecka.

Książeczki mają premierę 30 stycznia 2019 i wraz z pozostałymi z tej serii wydanymi w roku poprzednim dostępne są na stronie wydawnictwa Egmont, a wkrótce także w naszym sklepie.



Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *