Marzec 2016 – Nasze Domowe Montessori

Kiedy zaczynałam pisać cykl „Nasze Domowe Montessori” nie zdawałam sobie sprawy, ile czasu będę musiała poświęcić na przygotowanie materiałów na półkę. Obserwuję kilka blogów i jestem pełna podziwu dla matek, które chyba po nocach przygotowują materiały dla swoich dzieci. Ja niestety sen sobie bardzo cenię, stąd też nasze półki na marzec 2016 nie uginają się pod ciężarem nowości. Udało mi się przygotować tylko dwie nowe pomoce. Materiały do nich znajdziecie na stronie Bonusy (dostępna dla subskrybentów newslettera).

Umiejętności praktyczne:

Staram się trzymać w każdym poście tą samą kolejność przedstawiania, więc jako pierwsze prezentuję umiejętności praktyczne. Tu bez niespodzianek, dałam ramkę garderobianą, bo Tusiek w coraz większym stopniu zaczyna się samodzielnie ubierać, rozbieranie idzie mu zdecydowanie lepiej :). Niestety nie mam ramki z zamkiem, dlatego do ćwiczeń służy nam stara bluza. Pochwalę się też, że w końcu udało mi się zmobilizować męża i w kuchni powstał kącik z rzeczami Tuśka do sprzątania.

Nauki przyrodnicze:

Zbliżająca się wiosna to dla mnie pora budzenia się do życia i właśnie teraz dla mnie zaczyna się nowy rok, stąd też pomysł na zaprezentowanie pór roku. Przygotowałam ćwiartki, które mają obrazować pory roku, a do tego kilka obrazków z atrybutami poszczególnych sezonów. Przygotowała szablon ćwiartki i wydrukowałam na kolorowym papierze, który zalaminowałam, niestety trochę się wyginają, więc rozważam przyklejenie ich na tekturze. Jako wsparcie wykorzystałam książki o Ulicy Czereśniowej. Te materiały możecie pobrać! W ramach tego bloku tematycznego mam w planie przygotowania stanowiska z rzeżuchą i będziemy obserwować, jak rośnie, a potem wykorzystamy na kanapki.

Koło pór roku
Koło pór roku
Sztuka:

Wielkanoc się zbliża i dlatego w dziale sztuki będziemy malować pisanki. Dla mnie techniką nową, bo pomponami umieszczonymi na spinaczach.

Malowanie pisanek pomponami
Malowanie pisanek pomponami
Edukacja językowa:

W dziale językowym bez zmian, miałam nadzieję przygotować materiały do szeregów i sekwencji, ale się nie wyrobiłam. Powstanie o tym odrębny wpis, który opublikuję w przyszłym tygodniu.

Matematyka:

Matematycznie dalej u nas królują szorstkie cyfry, układanka którą prezentowałam w zeszłym tygodniu nie sprawdziła się tak, jak zakładałam. Zamiast tego elementy układanki są wykorzystywane do zabawy w sklep – są to wtedy paluszki rybne :). Aby jednak odświeżyć temat dodałam tacę z kaszą manną na której można kreślić cyfry.

Kreślenie cyfr w kaszy
Kreślenie cyfr w kaszy
Sensoryka:

Dla rozwoju sensoryki przygotowałam tajemniczy woreczek, czyli zwykły woreczek z włożonym do środka drobiazgiem, które dziecko musi zidentyfikować dotykiem.

Tajemnicy woreczek
Tajemnicy woreczek

Tak się prezentują nasze półki na Marzec 2016. Jeżeli masz ochotę podzielić się własnymi pomysłami to zapraszam do komentowania i podawania własnych linków. Materiały z porami roku są do pobrania na stronie z bonusami, aby uzyskać do nich dostęp zapisz się na newsletter.


logo-stopka


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jeden komentarz

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *