Ciekawski George

Ciekawski George to seria książeczek, której kilka części dostaliśmy do poczytania w spadku od siostrzenicy. Oczywiście tak nam się spodobała, że szybko dokupiłam kolejne części. W sumie mamy ich pięć. W tym roku pojawiła się kolejna część, ale chyba jest to kartonówka dla młodszych dzieci, więc nie ryzykowałam zakupu.

Seria książek - Ciekawski George
Seria książek – Ciekawski George
Dlaczego ciekawski George jest ciekawy?

Fabuła każdej z części jest dosyć prosta – ciekawość George’a sprawia, że zupełnie niechcący coś spsoci i ludzie się na niego denerwują, a on przestraszony ucieka i wpędza się dodatkowe kłopoty. Wszystko jednak kończy się szczęśliwie. Zwykle to pan w żółtym kapeluszu przybywa na pomoc i ratuje George’a z opresji.

Co potrafi zmalować ciekawski George
Co potrafi zmalować ciekawski George

Książeczki są dosyć wiekowe, w tym sensie, że zostały napisane w latach 40 ubiegłego wieku, więc czasem niektóre rzeczy mogą zgrzytać. Jak na przykład zamknięcie Georga’a w więzieniu za wybranie numeru do straży pożarnej. Pomijając jednak takie szczegóły (które mogą stać się też impulsem do ciekawych rozmów z dzieckiem), są to fajne historyjki o szybkiej akcji – Goerge ma bowiem niesamowitą umiejętność popadania w tarapaty.

Jeden z pomysłów George'a
Jeden z pomysłów George’a
Nie tylko książki

Książki są ważne, jednak czasem człowiek ma ochotę zrelaksować się też w inny sposób np. przed telewizorem :). Istnieje fajny portal Common Sense Media, gdzie możemy z grubsza sprawdzić, jakie bajki dla dziecka, w określonym wieku, są wskazane. Bajki z ciekawskim George’em według tej strony nadają się już dla trzylatków, więc raz na jakiś czas zdarza nam się właśnie w ten sposób spędzić zimowe popołudnie.

Udział w projekcie Przygody z książką

To już ostatni wpis w tym roku w ramach Przygody z książką. Nie wiem, czy będzie kolejna edycja, ale ja raczej do niej nie przystąpię. Przyjemnie było mi pisać te posty, ale był to pewien eksperyment z mojej strony i już wiem, że pisanie na określony termin niezbyt mi pasuje. Do tego brak czasu sprawiał, że nie przeglądałam wpisów innych uczestniczek, o komentowaniu już nie wspominając. Książki są jednak czymś, co nie zniknie z naszego domu, więc może od czasu do czasu uda mi się napisać jakiś wpis na ten temat.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *