Sortowanie po kolorze

Cisza, jaka zapadła na naszej stronie, nie wynika wcale z tego, że nie robimy nic. Wręcz przeciwnie – bardzo intensywnie tłumaczymy materiały z geografii i mamy nadzieję, że Wam się przydadzą. Zanim jednak zaprezentujemy efekt naszej pracy, dziś propozycja zabawy z kolorami – sortowanie według koloru.

Pomysł na zabawę:

Najpierw trzeba znaleźć przedmioty, które dziecko będzie sortować: szklane pastylki, drewniane korale albo guziki.W każdym kolorze (dla młodszych dzieci) lub odcieniu (dla tych starszych) powinno ich być kilka i zdecydowanie jednakowego rodzaju. W zależności od tego, co mamy na stanie – dobieramy papier (jego kolor powinien odpowiadać przedmiotom) i wycinamy z niego kółka/kwadraty, które wkładamy na dno miseczek lub koszyczków (ja wykorzystuję koszyczki po orzechach włoskich – mimo wyższej ceny wybieram właśnie tak pakowane, aby mieć tak przydatne „naczynia”). Przedmioty wrzucamy do dodatkowej miseczki, całość ustawimy na tacy i proponujemy dziecku pracę.

Zdjęcia za zgodą Montessori selbst gemacht

W naszym sklepie znajdziecie zestaw do sortowania po kolorze, a także kubki, miseczki, pompony i inne produkty, z których stworzycie własne zestawy.


logo-stopka


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *