Szycie

Szycie! Umiejętność, której niestety nie posiadam, a często o niej marzyłam, zwłaszcza, gdy widziałam różne niesztampowe kreacje. Niestety poskąpiło mi talentu w pracach tego typu i potrafię jedynie przyszyć guzik. A może to brak ćwiczeń? ;). Ćwiczenie szycia poza nabywaniem konkretnej umiejętności, pozwala również na rozwój małej motoryki, jest więc świetnym ćwiczeniem dla małych palców.

Zanim jednak nasze dziecko osiągnie poziom mistrza, warto najpierw zacząć od czegoś łatwiejszego np. od nawlekania koralików – Dzieciaki W Domu. Kolejnym etapem może być szycie kawałków tektury lub pianki albo innego podziurkowanego tworzywa (np. plastikowej kanwy, trzeba jednak znaleźć taką o odpowiedniej wielkości dziurek).

Inspiracje:

Metalowe igły są na początek zbyt niebezpieczne, dlatego warto używać plastikowych lub sznurówek, a jak nie mamy pod ręką takowych, to wystarczy kawałek włóczki i zrobione na końcu usztywnienie, np. z foli termokurczliwej.

Zestawy:

Dla wprawionych w bojach i chętnie sięgających po ten typ pomocy dzieci możemy przygotować zestawy do szycia.

Więcej na naszej tablicy Przeplatanki i szycie. Zachęcamy również do podzielenia się swoimi pomysłami na naukę szycia i namiarami na kanwę o dużych oczkach lub inną siatkę.

W sklepie znajdziecie zarówno gotowy zestaw do szycia, jak i różne pojedyncze elementy, takie jak: igły, szpulki czy tamborek.


logo-stopka


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2 komentarze

  1. Muszę przygotować o tym wpis, bo mamy taką książeczkę do szycia. Ale! Wydaje mi się, że można wykorzystać, stare, po-niemowlęce, kartonowe książeczki z prostymi wzorami, Podziurkować. Sznurówka i do dzieła. : ) Bardzo fajne pomysły w poście. Ekstra. ps. Maszyna szyje sama, to prosta sprawa. Cała rzecz w kreatywności, geometrii i takich tam :). Pozdrawiam serdecznie!

  2. […] Kilka innych, ciekawych inspiracji dotyczących przeplatanek znajdziecie na blogu Domowe Montessori. […]

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *