Sznurki w puszce – Zrób To Sam

Kiedyś zastanawiałam się, co robić ze wstążkami i na stronie The Imagination Tree znalazłam fantastyczną podpowiedź. Dziecko pociąga za sznurki z jednej strony, a one z drugiej strony „znikają”. Zabawka ćwiczy chwyt, uczy też jakiej siły trzeba użyć, żeby wstążkę wyciągnąć.

Do wykonania tej zabawki potrzebne są:
  • puszka z wieczkiem (najlepiej „papierowa” wzmacniana aluminium w środku, plastik lub metal mogłyby przecinać wstążki, a papier jest idealny, u mnie była to jakaś puszka po czekoladzie w proszku, ale taka po mleku czy herbatce też się nada);
  • kilkanaście wstążek, tasiemek różnego rodzaju i różnej długości;
  • papier i taśma dwustronna (taka do mocowania wykładzin);
  • nożyczki i szpikulec lub inne narzędzie (użyłam wiertła i „Dremelki” jak ją pieszczotliwie nazywa mój syn, ale zwykła, lekka wiertarka też się sprawdzi).

Najpierw okleiłam puszkę papierem. Użyłam do jego umocowania taśmy dwustronnej, bo to pozwala na precyzyjne rozmieszczenie papieru i nie marszczy go. Można też papier przykleić klejem, ale wtedy lepszy będzie taki wycinankowy, kredowy. Potem wywierciłam w puszcze i wieczku parzystą ilość dziurek. Wybrałam wstążki. Każdą z nich przewlekałam przez 2 dziurki – raczej leżące jak najbardziej naprzeciwko siebie. Końce zabezpieczyłam supełkami, a same końcówki lekko przytopiłam zapalniczką, żeby się nie snuły. Na koniec nałożyłam przykrywkę (można ją też przykleić).


logo-stopka


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jeden komentarz

  1. O, świetne. Widziałam gdzieś kiedyś ten pomysł ze wstążkami, ale w pudełku kartonowym. Taka puszka jest dużo poręczniejsza. Na pewno też zrobię 🙂

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *