Odkrywaj bogactwo przyrody z Biblioteczką Montessori

Biblioteczka Montessori Ćwiczenia

Dzięki wydawnictwu Egmont mamy przyjemność popracować z kolejną propozycją Ève Hermann, która wraz z utalentowaną ilustratorką Robertą Rocchi przygotowała fantastyczny przewodnik po świecie przyrody dla dzieci w wieku 4-7 lat. Książka w bardzo przyjazny sposób zapoznaje z najciekawszymi pomysłami włoskiej lekarki na edukacją kosmiczną. To niezwykle wartościowa pozycja dla rodziców, którzy nie mają za sobą kursów, ale pragną, aby ich dziecko także mogło skorzystać z tego, co w metodzie Montessori najlepsze. Jednocześnie pozycja ta różni się zawartością od przeciętnych książeczek z naklejkami typu „5-o latek poznaje las”, ponieważ jest merytoryczna i odwołuje się do przemyślanego sposobu pracy z dzieckiem oraz koniecznością podążania za nim.

Biblioteczka Montessori ćwiczenia
Biblioteczka Montessori ćwiczenia
Praca z ćwiczeniami

„Biblioteczka Montessori ćwiczenia odkrywaj bogactwo przyrody” to książka – zeszyt ćwiczeń, który dziecko koloruje, wycina i wykleja tworząc własną, niepowtarzalną księgę przyrody. Większość ćwiczeń odwołuje się do typowych dla Montessori materiałów. Znajdziemy tu kształty liści, budowę owocu, kwiatu czy kota, cykl rozwojowy biedronki – wszystko to znamy z drewnianych układanek czy kart naukowych – tu można je samodzielnie pokolorować, wyciąć, ale autorki zachęcają też do eksperymentowania i potraktowania książki jako okazji do wyjścia z maluchem w plener.

Wydaje mi się też, że łączenie książki z innymi materiałami: kartami, puzzlami czy figurkami sprawi, że nazwy lepiej zapadną dziecku w pamięć, łatwiej mu będzie też zrozumieć pewne zjawiska, czy – jak w przypadku mojego, nieco starszego, dziecka – uporządkować sobie pewną wiedzę. Z kolei jeżeli dziecko chodzi do przedszkola Montessori, to praca z ćwiczeniami w domu umożliwi mu podzielenie się z rodzicami tym, czego się uczy i co je fascynuje. Może to być początek fascynującej drogi i dla rodzica, i dla dziecka.

Zestaw Czas

Jedna z części książki: „Czas i pogoda” świetnie koresponduje z inną pozycją z Biblioteczki Montessori, zestawem „Czas”, który zawiera linię czasu (obejmującą rok), tarczę dobową i tarczę pór roku. To fantastyczne narzędzia, po które warto sięgnąć właśnie teraz, gdy kończą się wakacje, a zaczyna nowy rok przedszkolny i szkolny. Niejednokrotnie jest to okazja do rozmowy o zmianach, porach roku, obowiązkach związanych z porannym wstawaniem. Materiały z tego zestawu oraz książki pomagają dziecku oswoić te trudne pojęcia oraz utrwalić nazwy dni tygodnia i miesięcy.

Zestawy kart kupicie w naszym sklepie.Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *