Mobile Gobbi

Gianna Gobbi była uczennicą Marii Montessori. Jej nazwisko pojawia się głównie w kontekście katechezy Dobrego Pasterza, którą rozpoczęła wraz z Sofią Cavalletti. Najwyraźniej jednak nie tylko w tym miała swój twórczy udział, bo to z jej nazwiskiem łączone są kolejne montessoriańskie mobile.

Mobile Gobbi prezentuje się niemowlakowi w wieku 7-10 tygodni. Wzrok dziecka usprawnił się na tyle, że zaczyna ono dostrzegać, że ten sam kolor może mieć różne odcienie. Te mobile pomagają mu ćwiczyć się w rozróżnianiu tych niuansów. Mobile Gobbi to 5 kulek w odcieniach jednego koloru powieszonych na różnych wysokościach – od najciemniejszego do najjaśniejszego.

Mobile Gobbi produkcji Bielemorele
Mobile Gobbi produkcji Bielemorele

Kolorów jest wiele, warto więc wybrać jeden – ten, który nam się podoba – nie warto robić mobili w całej gamie barw, bo już za chwilę przygotujemy kolejne (tancerki, rytm czy wieloryby).

Jak szybko i niedrogo wykonać takie mobile?

Jest na to kilka sposobów, warto wybrać taki materiał, w którego obróbce dobrze się czujemy.

1. Kupić mulinę w 5 odcieniach i kule z pianki, którą łatwo przekłuć igłą (może z takiej pianki florystycznej?), a następnie „obszyć” kulkę, za każdym razem prowadząc igłę w tym samym miejscu. Dokładny tutorial na The Full Montessori. Na You Tube tutorial w formie filmowej.

2. Zrobić kule z filcu – taką metodą posłużyła się autorka bloga Mama Lliberated.

3. Tanią i prostą metodą jest zakup 5 kul ze styropianu (można od razu kupić też specjalne uchwyty, które wkręca się w styropian i które mają zawieszkę), a następnie pomalować je farbami akrylowymi.

4. Owinąć włóczką kule styropianowe, a osiągniemy taki efekt jak w Thunder Bear and Wren, wstążką – Appreciating Minds.

5. Wziąć 5 kłębków włóczki lub kordonka w odpowiednich kolorach, przewlec końcówkę tak, żeby się nie odwijały i zamocować na patyczku i już – efekt w Montessori Doma.

Inspiracje, bo każdego cieszy co innego:

Zdjęcia za zgodą Bielemorele.

Produkty potrzebne do zrobienia mobile znajdziecie w naszym sklepie: kule styropianowe, haczyki


logo-stopka


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2 komentarze

  1. Kule styrapianowe/bombki styropianowe sa idealne do tego mobile. 10 sztuk kosztuje okolo 10zl na Allegro.

  2. […] Sposób 3. Widziałam też w necie takie rozwiązanie – 5 kłębków kordonka w różnych odcieniach wieszamy na drążku. Bardzo szybka akcja, cel osiągnięty. Można też pobawić się drewnianymi koralami zamiast kłębków czy kul ze styropianu. Jak widać, możliwości jest wiele. Fajne przykłady znajdziecie na blogu Domowe Montessori. […]

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *