Kuchenka dla dziecka – Zrób To Sam

Tusiek zainteresował się gotowaniem. Wyciąga z szafki garnki, wsypuje do nich klamerki do wieszania bielizny, miesza łyżką, nakłada do miseczek i przynosi rodzicom, którzy z zachwytem jędzą zupkę ochrzczoną nazwą „klamerkówki”. Podczas wizyty u kuzynki nowa fascynacja również dała o sobie znać i nie można było go oderwać od drewnianej kuchenki i wszystkich dodatków. W ten sposób zrodził się pomysł stworzenia dla niego kuchenki.

Gotowa kuchenka dla dziecka, to czasem spory wydatek, nie mówią o tym, że zajmuje ona sporo miejsca, dlatego takie rozwiązanie w naszym przypadku nie wchodziło tu w grę.  Poszukaliśmy więc trochę inspiracji, tata spędził kilka wieczorów na przygotowaniach i powstało przedstawione na zdjęciach cudo. Nie jest ono zbyt doskonałe, w planie jest również jego pomalowanie. Na razie prezentujemy go w takiej formie z zaznaczeniem, że kran okazał się bardzo nietrwały i uległ natychmiastowemu sprawdzeniu, czy da się go wyrwać.

Nasza kuchenka
Nasza kuchenka

W międzyczasie poszukałam trochę inspiracji. Znalazłam rozwiązania zupełnie proste i takie dla zaawansowanych majsterkowiczów.

Kuchenki z kartonów:
Kuchenki z mebli:
Kuchenka od podstaw:
    • Samodzielnie zbudowana kuchenka z listewek – Twoje DIY
  • Drewniana kuchenka (za radą portalu budownictwa) – Budnet
Kuchnie „polowe”:
    • Do zrobienia na balkonie lub w ogrodzie – Pinterest
  • Kilka inspiracji na kuchnie zlokalizowane w ogrodzie – 44 Kids;
Inne pomysły:
    • Uszyta (na krzesło) – Ehow

Uff… Sporo tego wyszło – miłego przeglądania :). Tusiek ze swojej kuchenki od czasu do czasu korzysta, teraz mu musimy jeszcze dorobić szafko – lodówkę.

Zabawa kuchenką
Zabawa kuchenką

logo-stopka


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

4 komentarze

  1. Ja też w końcu ruszylam z kuchenka dla dzieciaków. Na razie w wersji lekko roboczej, ale i tak bardzo lubimy się przy niej bawić.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *