Zmieniamy się!

Zmieniamy się!

Czyli blog w całkowicie nowej odsłonie. W tym wpisie chciałabym Wam zaprezentować, jak to się działo. Nie pamiętam już w jaki sposób trafiłam na stronę Karoliny – Żyj Kochaj Twórz, zainteresowała mnie jednak swoimi wpisami odnośnie blogowania. Śledziłam na bieżąco rozwój jej firmy i czerpałam z jej rad. Między innymi dzięki temu wreszcie po dwóch latach powstała strona „O nas„. Tematy przez nią poruszane były mi bliskie, bo ja także jestem w sytuacji rozpoczynania własnej działalności. A także zaczęłam traktować moje blogowanie jako sposób na życie. W jej portfolio spodobało mi się, że mimo różnych projektów jest w nich pewna spójność.

Potem już wszystko poszło błyskawicznie – uzgodniłyśmy terminy, zakres projektu i prace ruszyły. Teraz możecie oglądać efekty miesięcznej pracy profesjonalistki. Od zakończenia tych prac, do ich wdrożenia minął miesiąc, bo jak to w życiu bywa spotkaliśmy się z kilkoma problemami. Przede wszystkim nasz stary szablon był bardzo oporny we wprowadzeniu nowych elementów.

Próby znalezienia nowego (darmowego) szablonu też nie było łatwe. W końcu zdecydowaliśmy się na zakup szablonu, kto choć raz takowego szukał, wie jak ciężko jest wybrać, coś co będzie nam w 100% odpowiadać. Po zakupie też nie było już z górki, bo jednak sami się wielu rzeczy na bieżąco uczymy. Czasem musimy poświęcić wiele czasu na zgłębienie tematów odnośnie poszczególnych aspektów strony. W końcu się jednak udało! Pewne rzeczy będą pewnie z czasem jeszcze szlifowane, ja jednak już teraz bardzo cieszę się, z tego jak ostatecznie strona wygląda.

Co się zmieniło?

W ramach projektu zostało opracowane kilka elementów, część z nich zobaczycie na blogu, część na nowo powstającym sklepie. To co zostało zmienione na blogu to oczywiście w pierwszej kolejności logo, które w subtelny sposób nawiązuje do sztandarowych pomocy Montessori, czyli różowej wieży i brązowych schodów.

Zmianie uległa kolorystyk i fonty, które mam nadzieje wprowadzają pewną spójność wizualną i którą chce stosować wszędzie tam, gdzie mój blog się pojawia. Karolina przygotowała również desenie, które użyłam na razie w formie tła i chciałabym aby docelowo stały się także elementem wyróżniającym moją działalność.

Dodatkowo powstały jeszcze takie elementy, jak znak wodny, przyciski do social mediów i szablon grafik do wpisów występujących w cyklach. Na razie jest to Nasze Domowe Montessori i Vademecum. Mam również gotowe szablony, z których będę korzystała dla zdjęć wyróżniających, będą one jednak raczej zastosowane dla nowych wpisów. Chociaż może z czasem uda mi się to poprawić również te dawniejsze, będzie to dla mnie motywacja, żeby odświeżyć niektóre tematy.

Nowa identyfikacja wizualna
Nowa identyfikacja wizualna

W ramach zmian powstał też nowy newsletter, który oprócz tego, że jest spójny wizualnie, to będzie teraz powstawał z trochę większym zaangażowaniem, a nie wysyłany, jak do tej pory z automatu.

Zmieniamy się dla Was i mam nadzieję, że podoba się Wam nasza nowa szata wizualna, i że zmiany w układzie strony ułatwią Wam poruszanie się na blogu. Jeżeli znajdziecie jakieś elementy, które wyświetlają Wam się nieprawidłowo lub uważacie, że można coś poprawić, proszę dajcie nam znać.


logo-stopka


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jeden komentarz

  1. Przepięknie wygląda blog po zmianach! Bardzo podoba mi się styl Karoliny. Ja też od długiego czasu sledze jej bloga.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *