Pudełko raz jeszcze, czyli imbucare box 5w1

O pudełku „permanence object box” już pisałam, dziś czas na pudełko „imbucare box”. Teoretycznie nie jest to jedno pudełko, lecz kilka:

– z dużym cylindrem,

– z małym cylindrem,

– z sześcianem,

– z graniastosłupem trójkątnym,

– z prostopadłościanem.

W sieci można znaleźć kilka DIY na to pudełko: Skacząc W Kałużach, Our Montessori home, Montessori Infant And Toddler Activities Plus more.

Gotowe pudełko
Gotowe pudełko
Poniżej nasz Zrób To Sam, czyli 5 w 1:

Potrzebne są: pudełko chustecznik (dostępne w naszym sklepie), odpowiednio przycięte kawałki sklejki o tej samej grubości, co „dno” pudełka, klocki. Pudełko odwracamy do góry dnem i jego wysuwana dolna ścianka staje się łatwą do zmienienia górą, dlatego takich wymiennych ścianek potrzebujemy 5. W każdej z nich wycinamy otwór (wymierzamy środek i obrysowujemy kształt klocka). Po obróceniu pudełka, oryginalny otwór znalazł się na dole, więc trzeba go zakleić (wkleić od środka kawałek sklejki), a w ściance wyciąć otwór. Klocki można pomalować na ładne kolory, ja jednak uznałam, że nawet te „firmowe” klocki dziecko dość szybko ogryza z farby, zdrowiej więc będzie poprzestać na czystym drewnie lub tych kolorach, które już były.


logo-stopka


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jeden komentarz

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *