Pudełka z kulą – Zrób To Sam

Pudełka z kulą nie dawały nam spokoju. To się przecież musi dać zrobić. Dało się, choć nie ukrywam, narzędzia do jego wykonania trzeba mieć. Nie wystarczy nóż i nożyczki, potrzebne są: piłka, wyrzynarka, wiertarka (wiertła i otwornica), papier ścierny, sprytne rączki oraz pudełka: jedno to chustecznik (22 złote w wysyłką), a drugie to pudełko z szufladką – oba kupione na Allegro.  Pudełko z szufladką otwierało się w drugą stronę, czyli szufladka była płytka a szeroka (szerokość 41,6 cm,  głębokość 15,5 cm, wysokość 9,6 cm), ale jeden mail i za te same pieniądze dostałam szufladkę długą i wąską (33 złote z wysyłką). Potrzebna była też sklejka o grubości 7-8 mm (można kupić już pociętą na wymiar).

W naszym sklepie znajdziecie potrzebny do wykonanie tej pomocy chustecznik oraz tacę, na której możecie go zamontować.

Pudełko numer 1

Chustecznik miał owalny otwór, który trzeba było przerobić na okrągły (pilnik i papier ścierny), z boku trzeba było wyciąć „bramkę” i dosztukować brakujące kawałki po bokach. Po przygotowaniu podstawki i naklejeniu na niej pudełka, pozostało doklejenie ograniczników (dodatkowo umocowanych śrubkami od dołu). Opis krótki, roboty dużo. Wykonane przez piętnastolatka modelarza, więc… drodzy tatusiowie, do dzieła!

Pudełko numer 2

Z pudełkiem z szufladką były same przeboje, bo okazało się być wykonane z bardzo kiepskiej sklejki, która po prostu rozwarstwiła się w miejscu, gdzie był gwóźdź… Trzeba było rozebrać całą, wyciąć i dopasować nową górę, zrobić w niej otwór, pokleić i pozbijać oraz dorobić na końcu listewkę unoszącą tył – po to, żeby piłka turlała się w dół. Brakuje jeszcze uchwytu z przodu szufladki, ale to już pikuś w porównaniu z resztą roboty. Zakładam, że sprawa byłaby banalna, gdyby nie to, że ta góra się rozpadła. No i nadal całość jest raczej dość delikatna – pobawić się i odstawić, stawanie na tym nie wchodzi w rachubę.

Zapraszamy do naszego sklepu!


logo-stopka


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jeden komentarz

  1. […] na grupach o tematyce Montessori. Jeśli chcesz, możesz spróbować wykonać je samodzielnie. TUTAJ instrukcja DIY. Kołeczek i kubeczek? Tłumaczę materiał Montessori, którego jeszcze nie […]

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *