Niebieskie trójkąty konstrukcyjne

Powiem Wam szczerze, że trójkąty konstrukcyjne sprawiły mi nieco problemów, bo przeszukując materiały na ten temat natknęłam się na zestaw 12 trójkątów i zestaw z 8 trójkątami. Mimo to, oba zestawy nazywane są tak samo.

Nasze trójkąty konstrukcyjne
Nasze trójkąty konstrukcyjne

Dopiero w sklepie firmy Nienhaus znalazłam rozwiązanie. Pomoc z 8 niebieskimi trójkątami wchodzi w skład zestawu trójkątów konstrukcyjnych i zawiera trójkąty o różnych kształtach (kątach), natomiast zestaw 12 trójkątów jest odrębną pomocą i zawiera identyczne w rozmiarze trójkąty. Do tego zestawu można znaleźć karty, które pokazują różne możliwości ułożenia, coś a’la tangram. Pomoc ta wchodzi w skład działu dotyczącego rozwoju zmysłów, czyli sensoryki. Pozwala dzieciom na zapoznanie się ze światem geometrii, co pomaga w dalszej nauce tego działu matematyki. Dzieci uczą się, jak można tworzyć określone figury, a jednocześnie uczą się również, jak je można dzielić.

W poniższych linkach niestety tego nie ma, ale otrzymałam informację (od osoby, która widziała na żywo oryginalne karty), że wzory do ułożenia, gdy prezentujemy je dziecku, powinny być przedstawione bez zaznaczonych krawędzi trójkątów. Z tego wynika, że dziecko musi samo dojść do tego, w jaki sposób ułożyć poszczególne trójkąty, aby otrzymać finalny kształt. Dopiero gdy sobie nie radzi lub po prostu chce sprawdzić, to na drugiej stronie ma pokazany wzór z zaznaczonymi krawędziami.

DIY – Zrób To Sam:
Materiały do druku:
Inspiracje:
Filmiki:
  • You Tube – instrukcja, jak prezentować materiał
  • You Tube – dziecko przy pracy
Przykładowy sposób ułożenia niebieskich trójkątów konstrukcyjnych
Przykładowy sposób ułożenia

Nasz Pinterest – Niebieskie trójkąty konstrukcyjne

Zdjęcia za zgodą sklepu Topic Montessori.


logo-stopka


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

4 komentarze

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *