Cięcie papieru

Cięcie papieru – ważna i cenna umiejętność, którą warto doskonalić. Wcześniej należy się zaopatrzyć w nożyczki. Polecam zakup takich dobrej jakości, to znaczy ostrych. Bardzo często nożyczki dla dzieci są „bezpieczne”, co oznacza, że praktycznie nie da się nimi ciąć. Wywołuje to w każdym ogromna frustrację, dlatego osobiście polecam kupić coś, czym sami jesteśmy w stanie wyciąć z papieru dowolny kształt.

Przykładowy zestaw do cięcia papieru
Przykładowy zestaw do cięcia papieru

Nożyczki powinny mieć zaokrąglone końce, ale ostrza muszą być… ostre. Naprawdę dobre nożyczki produkuje np. firma Fiskars. Przygotowujemy też materiał do cięcia, czyli kartki z nadrukowanymi liniami. Kartki tniemy w paski. Warto drukować na papierze kolorowym.

Gotowe pliki można znaleźć tutaj:

Montessori Album

Ang At Home

Umamah Learning Academy

Montessori Materials

Tu sposób prezentacji pracy z materiałem:

Tu inspiracje, co jeszcze ciąć można – Ang At Home.

A tu pomysł na ułożenie i przechowywanie wszystkiego w porządku:

My Montessori Journey

Zdjęcia za zgodą Gadżetomama.

W naszym sklepie znajdziecie:

logo-stopka


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

3 komentarze

  1. Na http://www.3dinosaurs.com można znaleźć mnóstwo zestawów tematycznych w których sa tez ćwiczenia na cięcie nożyczkami. Ale tak naprawdę chciałam o czymś innym, o bezpieczeństwie. Moja córka nauczyła się w przedszkolu (ni to nie wpadło do głowy) jak bezpiecznie nosić nożyczki. Nożyczki oczywiście zamknięte i trzymanie całą dłonią za ostrze tak, że wystają tylko uszy. Mam nadzieję, że dostatecznie jasno to napisałam. Tak się przyzwyczaiła i tylko w ten sposób niesie nożyczki kiedy sięga je sobie ze swojej szafki i idzie do stolika pracować. Uważam, że to bardzo dobry nawyk.

    • Nie ma jakiś ram czasowych dla tego typu ćwiczeń, najlepiej dać dziecku spróbować i zobaczyć jak sobie daje radę i czy w ogóle jest zainteresowane taką aktywnością.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *