Mały rycerz

W życiu mojego 3-letniego syna, był już okres fascynacji instrumentami muzycznymi, strażakami i maszynami budowlanymi. Każdy z tych okresów fascynacji był uzupełniany odpowiednimi książkami. Obecnie przechodzimy okres zainteresowania dinozaurami i rycerstwem. W związku z czym chciałam pokazać książki właśnie na ten ostatni temat. Oprócz samych książek, chciałam także pokazać, jak przy niewielkim nakładzie środków i trochę większym wysiłku można stworzyć strój, który sprawi, że nasz mały rycerz będzie świetnie się bawił.

Nasze książki o rycerzach i zamkach
Nasze książki o rycerzach i zamkach
Książki z okienkami

„Przygoda na zamku” to pozycja, która leżała od dłuższego czasu na półce, a teraz okazała się być bardzo przydatna. Jest to historia dzieci, które przemieszczają się w czasie i dzięki temu poznają średniowieczny zamek oraz pomagają dobremu rycerzowi zwalczyć  złego i okrutnego właściciela zamku. Książka jest uzupełniona o uchylne elementy i różne okienka, pod którymi kryją się dodatkowe informację.

Druga pozycja to „Gdybym był jak rycerz” to książka pożyczona od siostrzenicy i jak widać na zdjęciu mocno wyeksploatowana. Nie ma tu jakiejś odrębnej historii. Są opisy elementów zamku, tego w jaki sposób przebiega kariera rycerska, jak się walczy w turniejach oraz jak zamek broni się przed atakiem. Wszystko to uatrakcyjnione rozkładanymi elementami i uchylnymi okienkami.

Niezawodne wydawnictwo Olesiejuk

Przygodę z rycerstwem zaczęliśmy od książki „Rycerze” wydawnictwa Olesiejuk. Kilka razy już wspominałam o seriach z tego wydawnictwa, czasami co prawda zdarzają im się książkowe wtopy, ale generalnie ich seria „Świat w obrazkach” jest jedną z bardziej eksploatowanych w naszym domu. Książka szybko znalazła uznanie w oczach Tuśka, a do tego na ostatnich stronach została przedstawiona instrukcja w stworzeniu tarczy i miecza.

Instrukcja dla tarczy i miecza
Instrukcja dla tarczy i miecza
Strój rycerza

Resztki tektury w naszym domu zawsze są, właśnie z myślą o zabawkach DIY. Szybko więc powstała tarcza zgodnie z książkową instrukcją, a mąż już zrobił własną wersję miecza. Potem przez dłuższy czas powstawały różne wersje hełmu, w końcu po różnych próbach i przeróbkach powstał hełm garnczkowy. Zrobiony jest on z grubszego kartonu obklejonego taśmą malarską (dzięki czemu jest dosyć elastyczny). Dopełnieniem stroju jest stary podkoszulek i nieużywany pasek taty. Brakuje nam jeszcze tylko konia na patyku, ale może dziadek skonstruuje coś na święta.

Rycerski ekwipunek
Rycerski ekwipunek
Mały rycerz
Mały rycerz
Seria „Mały geniusz”

Syn domagał się więcej książek, więc trochę poszperałam i znalazłam kolejną pozycję „Zamki” wydawnictwa… oczywiście Olesiejuk. I kolejny raz mamy informacje odnośnie zamków i rycerstwa. Tym razem, jednak książka jest skonstruowana tak, że w dymkach są zadawane pytania przez dzieci, a pod ilustracjami znajdują się na nie odpowiedzi.

Mam nadzieję, że chwilowo nie będę kupowała kolejnych pozycji w tym temacie, ale jeżeli możecie coś polecić, co zainteresowało by 3 i pół latka to chętnie skorzystam.

2 komentarze

  1. A u nas ani rycerze ani księżniczki 😉 no ale książeczki wydają się ciekawe :-). No i ten strój… Bombowy 😀

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *