Jaki proszek dla noworodka?

Delikatna skóra noworodka i niemowlaka wymaga specjalnej troski. Chodzi tu nie tylko o właściwą jej pielęgnację, ale i ubranka mające bezpośrednią z nią styczność. Powinny być one wykonane z naturalnych materiałów oraz prane przy użyciu specjalnych detergentów. Proszek do prania noworodkowych ubranek to rozwiązanie, na które warto się zdecydować.

Troska o małe dziecko, które pojawiło się w rodzinie, to szereg aspektów, o które troszczą się jego opiekunowie. Sposób prania dziecięcych ubranek to jedna z ważkich kwestii w tym temacie. Skóra noworodka, ponieważ nie ma jeszcze w pełni rozwiniętego płaszcza hydrolipidowego (cały czas się on tworzy), w związku z tym jest bardzo delikatna i cienka. A to sprawia, że łatwo może ulec uszkodzeniu i podrażnieniu. Może się do tego przyczynić niewłaściwy proszek do prania. Odpowiedni proszek do prania dla niemowląt czy noworodków to nie tylko odpowiednia dbałość o czystość ubranek, ale i o zdrowie dziecka. Również ze względu na szeroko dziś występujące alergie skórne. Jaki proszek dla noworodka wybrać? O tym w dalszej części tekstu.

Zalety proszków do prania ubranek niemowlęcych

Proszek do prania przeznaczony do prania ubrań noworodka to przede wszystkim wyrób delikatny. Nie powoduje on podrażnień i nie wpływa negatywnie na delikatną skórę dziecka. Ma delikatny zapach, gdyż nie zawiera silnych środków zapachowych, w związku z czym nie drażni także zmysłu węchu dziecka. Takie proszki do prania dla niemowląt i noworodków można stosować już od pierwszych dni życia dziecka. Także dlatego, że nie zawierają one składników uczulających, do których należą silne konserwanty czy wybielacze. 

Proszek do prania ubranek dziecięcych – czym się kierować przy wyborze

Odpowiedź na pytania: w czym prać ubranka noworodka i jaki proszek dla noworodka? jest jedna: musi to być proszek specjalnie przeznaczony do tego celu. Przeważnie jest to hipoalergiczny proszek. Metodą na wybranie najlepszego proszku spośród szerokiej oferty dostępnych produktów jest baczne zwracanie uwagi na ich skład. Warto postawić na proszek, który nie ma fosforanów, perfum i wybielaczy optycznych. W przypadku noworodków i niemowląt proszek powinien być też pozbawiony sztucznych barwników, które również mogą powodować reakcje alergiczne. Dobre proszki do prania dla noworodka zawierają często naturalne mydło. W kwestii, jaki proszek dla noworodka, znaczenie ma również to, że powinien on być przetestowany dermatologicznie. O czym na opakowaniu proszku informują producenci. Warto też pamiętać, że pranie dziecięcych ubranek powinno się odbywać w 60 stopniach Celsjusza i najlepiej w pralce automatycznej. A to dlatego, że w przypadku prania ręcznego nie do końca jest możliwe dokładne wypłukanie ubranek. Do prania ręcznego lepiej jest stosować płatki mydlane.

Normalny proszek do prania – kiedy można zacząć stosować

Gdy dziecko jest alergikiem i jest skłonne do reakcji alergicznych, warto na stałe wprowadzić proszek dla noworodka podczas prania ubrań. W innych przypadkach z takiego proszku można zrezygnować, kiedy dziecko ukończy 3 lata. Warto też pamiętać, że do tego czasu nie należy stosować płynów do płukania tkanin – chyba że jest to specjalny płyn przeznaczony do prania dziecięcych ubranek, który nie powoduje podrażnień (produkt hipoalergiczny).

Gdy już wiesz, jaki proszek dla noworodka, nie pozostaje ci nic innego, jak wybrać któryś z ich szerokiej oferty. Wybierając proszek dla noworodka, niemowlaka, proszek hipoalergiczny, warto także kupić go z pewnego źródła. Tak by proszek miał nieuszkodzone opakowanie i był przechowywany w odpowiednich warunkach.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *